BALLETT JA ILUVÕIMLEMINE

Ainulas on võimalik treenida vanusepõhises balleti- või iluvõimlemirühmas: treeningud toimuvad graafikupõhiselt ning laste kehalisi võimeid arendatakse professionaalse käe ja tähelepaneliku pilgu all. Võimaluse ja soovi korral käime ka esinemistel ning võistlustel. Eesmärk on lastele pakkuda positiivset energiat liikumisest, mida saab soovi korral arendada tippspordini.

 

3- kuni 7-aastastele antakse alus rühmatööks ja kehaline ettevalmistus  edaspidisteks võistlusteks ja esinemisteks. Kõige olulisem on lapse rõõmsa teotahte kasvatamine, millega trenni on tuldud. Tegevusplaani mahuvad ka meeldejäävad esinemised, mille oluline osa on ilus esitus ja kostüüm.


8- kuni 16-aastastele on ette nähtud kuni neli trenni nädalas. Need on pühendatud akrobaatikale, venitustele, balletile ja iluvõimlemisele.  Eesmärk on  osa võtta väiksematest iluvõimlemisevõistlustest ja hiljem juba ka suurematest. Teatava taseme saavutamisel ja lapse enda tahtmisel on võimalus õppida võistlusnõuetele vastav kava ning osaleda maakondlikel või üleriigilistel võistlustel.


Balletitunde dikteerib ennekõike vastava vanuserühma võimekus. Edasijõudnutele ning suurematele huvilistele moodustatakse omaette grupp, milles treenitakse  juba perspektiivitundega:  miks mitte ettevalmistusena  selle imelise ala edasiõppimiseks Tallinnas või Tartus.


Tegevus saab olema sihipärane, eesmärgipõhine ja ennekõike lapsesõbralik, kus iga tantsuhuviline saab võimaluse eneseteostuseks.